Dzieci - Optymist:

Dzieci od 7 do 18 lat - szkolenie regatowe

 Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 18 lat. W klubie pod okiem doświadczonych trenerów i instruktorów żeglarstwa każdy pozna smak żeglarskiej przygody. W programie: nauka techniki żeglowania regatowego na łodzi klasy Optimist.Nauka umiejętności żeglarskich, wiązanie węzłów, opanowanie wiedzy żeglarskiej i zasad bezpieczeństwa zachowania się na jachcie podczas żeglowania i w marinie.Udział w regatach żeglarskich ,udział w letnich obozach żeglarskich udział w zimowych obozach narciarsko snowboardowych.
Dbamy o zdrowie i kondycje fizyczną naszych małych zawodników, organizujemy dużo gier i zabaw ruchowych na świeżym powietrzu a w okresie zimowym na pływalni nauka i doskonalenie umiejętności pływackich. Zajęcia w klubie odbywają się w czwartki zajęcia dla przedszkolaków w piatek ,sobotę i niedzielę zajęcia dla grup starszych. Dla naszych członków organizujemy letnie obozy żeglarskie,półkolonie i obozy narciarskie.

Żeglarska Akademia Przedszkolaka od 3  do 6 lat

Żeglarstwo to doskonała zabawa dla przedszkolaków, podnosi odporność organizmu, wpływa na poprawę stanu zdrowia i lepszy rozwój dziecka jest sportem zalecanym przez lekarzy dla szczególnie dla alergików.
· Żeglarstwo to nie tylko sport, ale również sposób na czynne, przyjemne spędzanie wolnego czasu naszej pociechy
· Uprawianie żeglarstwa przez wasze dziecko daje mu mnóstwo radości.
· Uczy wytrwałości w dążeniu do celu, pokonywania własnej słabości i wiary w siebie, samodzielnego myślenia, podejmowania szybkich decyzji, ćwiczy koncentrację i silną wolę, odwagę, uczy współzawodnictwa
· To także świetna lekcja zdrowej rywalizacji i współpracy w zespole.
· Umiejętności przegrywania i wygrywania z szacunkiem wobec innych.                                                                                                   Zajęcia na wodzie prowadzone są od końca kwietnia do końca października .
W każdy czwartek od godziny 17:00 do godziny 19:00 w porcie jachtowym przy Akademii Morskiej w Gdyni.
Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów posiadających niezbędne umiejętności.
Zajęcia odbywają się na Zatoce Gdańskiej.
W sezonie żeglarskim nauka żeglowania , obóz żeglarski i udział w pierwszych regatach.
W sezonie zimowym nauka pływania ,teoria żeglowania, zajęcia ogólnorozwojowe na sali i w terenie, dużo gier zabaw oraz obóz narciarski.

Nie jest wymagana umiejętność pływania. Optimisty są żaglówkami bezpiecznymi, a wszystkie zajęcia na wodzie odbywają się w kamizelkach ratunkowych (obowiązkowo nawet dla umiejących dobrze pływać). Osłonę asekuracyjną stanowią motorówki z wykwalifikowanymi trenerami. Opłaty zgodnie z regulaminem opłat klubowych .Ubiór małego żeglarza na zajęciach: • pianka ewentualnie sztormiak (ciepła nieprzemakalna kurtka i spodnie )
• czapka
• buciki najlepiej piankowe lub inne sportowe obuwie
• sucha odzież do przebrania

Serdecznie zapraszamy

   Tel. 502582450 lub 600 313 690

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Półkolonie żeglarskie


Obozy żeglarskie

Treningi żeglarskie 

 

Przedszkole żeglarskie

Obozy narciarskie

 Zimą latamy na Bojerach

   Rejs Generałem Zaruskim

 

  

                      Półkolonie