PRZEDSZKOLE ŻEGLARSKIE-PRZEDSZKOLE ŻEGLARSKIE

 

Dla dzieci

Zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 18 lat. W klubie pod okiem doświadczonych trenerów i instruktorów żeglarstwa każdy pozna smak żeglarskiej przygody. W programie: nauka techniki żeglowania regatowego na łodzi klasy Optimist.Nauka umiejętności żeglarskich, wiązanie węzłów, opanowanie wiedzy żeglarskiej i zasad bezpieczeństwa zachowania się na jachcie podczas żeglowania i w marinie.
Udział w regatach żeglarskich ,udział w letnich obozach żeglarskich udział w zimowych obozach narciarsko snowboardowych.
Dbamy o zdrowie i kondycje fizyczną naszych małych zawodników, organizujemy dużo gier i zabaw ruchowych na świeżym powietrzu a w okresie zimowym na pływalni nauka i doskonalenie umiejętności pływackich. Zajęcia w klubie odbywają się w czwartki zajęcia dla przedszkolaków w piatek ,sobotę i niedzielę zajęcia dla grup starszych. Dla naszych członków organizujemy letnie obozy żeglarskie,półkolonie i obozy narciarskie.„Żeglarska Akademia  Przedszkolaka”
 to zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od 4 lat do 6 lat.  
 

·         Żeglarstwo to doskonałzabawa dla przedszkolaków, podnosi odporność organizmu, wpływa na poprawę stanu zdrowia i lepszy rozwój dziecka jest sportem zalecanym przez lekarzy dla szczególnie dla alergików.

·         Żeglarstwo to . nie tylko sport, ale również sposób na czynne, przyjemne i zdrowe spędzanie wolnego czasu naszej pociechy

·         Uprawianie żeglarstwa przez wasze dziecko daje mu mnóstwo radości.

·         Uczy wytrwałości w dążeniu do celu, pokonywania własnej słabości i wiary w siebie, samodzielnego myślenia, podejmowania szybkich decyzji, ćwiczy koncentrację i silną wolę, odwagę, uczy współzawodnictwa

·         To także świetna lekcja zdrowej rywalizacji i współpracy w zespole.

·         Umiejętności przegrywania i wygrywania z szacunkiem wobec innych.

 
  To chyba dość   powodów,  by zachęcać  do niego  wasze dziecko.
Zajęcia:

Zajęcia  prowadzone są od maja

W  każdy czwartek od godziny 17:00 do godziny 19:00 w porcie jachtowym przy Akademii Morskiej w Gdyni.

*      Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów posiadających niezbędne umiejętności.

*      Zajęcia odbywają się na Zatoce Gdańskiej.

*      W sezonie żeglarskim nauka żeglowania , obóz żeglarski i udział w pierwszych regatach.

*      W sezonie zimowym nauka pływania ,teoria żeglowania, zajęcia ogólnorozwojowe na sali i w terenie, dużo gier zabaw oraz obóz narciarski.

 

Nie jest wymagana umiejętność pływania. Optimisty są żaglówkami bezpiecznymi, a wszystkie zajęcia na wodzie odbywają się w kamizelkach ratunkowych (obowiązkowo nawet dla umiejących dobrze pływać). Osłonę asekuracyjną stanowią motorówki z wykwalifikowanymi trenerami. Opłaty zgodnie z regulaminem opłat klubowych

 

.

 
Ubiór małego żeglarza na zajęciach:
 
  • pianka ewentualnie sztormiak (ciepła nieprzemakalna kurtka i spodnie )
  • czapka  
  • buciki najlepiej piankowe lub inne sportowe obuwie 
  • sucha odzież do przebrania
 

Zapraszamy

 

 

 

 

 

Półkolonie żeglarskie


Obozy żeglarskie

Treningi żeglarskie 

Przedszkole żeglarskie

Obozy narciarskie

 Zimą latamy na Bojerach

   Rejs Generałem Zaruskim